top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKonrad Matysek

Dzień Dobry !!! Trochę o swojej misji na powitanie.

Mamy dziś dobry dzień!

To fantastyczne uczucie kiedy pasja przerodzi się w sposób na życie. Niewielu szczęśliwcom się to udało osiągnąć, a wielu zrezygnowało w trakcie realizacji. Ci co wytrwali prowadzą większe bądź mniejsze przedsiębiorstwa, są szczęśliwi i spełnieni. Przede wszystkim WOLNI i oddani dla innych.

Dlatego powstała ta strona, i dlatego powstaje ta działalność, która ma odmienić spojrzenie na erę w której żyjemy, erę oszczędności, erę gromadzenia bogactwa, wypychania rynku towarami tanimi, często produkowanymi z odpadu.

Inną sprawą jest dbanie o środowisko, zachowywanie czystości, harmonii otoczenia. Inną sprawą, czy pozwolimy na wyparcie przez rynek tanich zamienników - drewna. A jeszcze inną oszczędność na samym drewnie.

Czy produkcja płyt wiórowych do popularnych dziś mebli jest mniej szkodliwa dla środowiska niż ścięte drzewo z którego powstaje unikatowy mebel drewniany? Oczywiście, że nie. Temat ogromnie kontrowersyjny, z każdego punktu inaczej dostrzegalny, ale jedno trzeba przyznać...

STOP z oszukiwaniem własnych najcenniejszych klientów, stolarstwo to rzemiosło, a nie masowa produkcja. Każdy gatunek drewna ma swoje cechy, wady i zalety, każdy gatunek sprawdzi się lepiej bądź gorzej w różnych konstrukcjach drewnianych. Dlatego chcę przełamać :

-erę oszczędności, używając jedynie pierwszorzędnych materiałów, szczególnie drzewa liściastego, łamiąc przyzwyczajenie do taniej sosny.

-erę gromadzenia bogactwa, bo wierzę, że o wiele cenniejsze jest dobro, które pieniądze mogą stworzyć, dzięki którym będę mógł pomagać innym, a nie wzmacniać swój własny status materialny.

-erę wypychania rynku tanimi towarami, żebyśmy kupowali więcej i więcej, a przecież można mieć coś indywidualnego i wiecznego.

Dzięki temu i dzięki Tobie wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla siebie i wszystkich wśród nas.

Na blogu będę zamieszczał dużo wartości, dużo wiedzy i testów. Regularnie co niedzielę ujawni się nowy wpis, z czasem otworzę kanał na YouTube i przekształcimy to w VideoBloga, a może uda nam się uruchomić Podcasty. Wszystko się zaczyna i nigdy nie zakończy :)


Bądź wzorcem jakości. Niektórzy ludzie nie przywykli do środowiska, gdzie oczekuje się doskonałości. Steve Jobs, współzałożyciel Apple Inc.


Zapraszam do śledzenia i zamawiania produktów, które z przyjemnością dla Ciebie wykonam.


Konrad M.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page