top of page

PATYS Meble

20220503_1201282.jpg

Jak większość historii, nasza również rozpoczyna się gdzieś w odległej   przeszłości. Kiedy to, w pogoni za szczęściem, pewien człowiek odnalazł upodobanie w meblach drewnianych. Nie sądził jednak, że ktokolwiek kontynuuje to tradycyjne rzemiosło.

Wiele lat narzędzia i maszyny pozostawione zostały w warsztacie bez opieki i należytej troski. Lokalny stolarz wraz z wiekiem, zakończył swą działalność, a następcy wciąż było brak.  Aż pewnego dnia, młody, zupełnie niedoświadczony człowiek, zrozpaczony jakością mebli dostępnych na rynku, otworzył bramy warsztatu i wziął dłuto w są dłoń.

​To byłem ja - stolarz z krwi.

Okazało się, że wszystko to czekało właśnie na ten dzień, kiedy odkryję swoją prawdziwą pasję, przeznaczenie i cel. Kiedy powstanie Stolarstwo Matysek, a wraz z nim Manufaktura Mebli Patys Meble.

Moim najważniejszym celem jest przypomnienie wszystkim klientom o wspaniałości mebli drewnianych. Marzę wręcz aby powróciło to rzemiosło do lat swojej świetności, abyśmy znów mogli zatopić się w obcowaniu z naturą, odkrywać niedoskonałości drewna, zapach, dotyk... Aby meble budziły wszystkie nasze zmysły.

Matysek Konrad

bottom of page